هنگامه عنابستانی متولد تهران. پس از آشنایی مختصر با شیاتسو توسط دوستی که خود کارآموخته این رشته در فلورانس ایتالیا بود تصمیم گرفتم تا به تفصیل این رشته را بیاموزم. از آنجا که در کشورهای مجاور و نزدیک هیچ مرکزی جهت آموزش این رشته موجود نبود و بیشتر مراکز به کارگاه های آموزشی در این رشته بسنده کرده بودند، پس از تحقیقی جامع، مدرسه عالی ذن شیاتسو در لندن را یافتم که به صورت آکادمیک و وابسته به دانشگاه میدلسکس انگلستان این رشته را آموزش می داد و از آنجا که این مدرسه از نظر استادان و سطح تحصیلی در رتبه بسیار قابل قبولی در اروپا قرار داشت آموزش دوره را از ماه می میلادی 2010 در این مدرسه آغاز کردم.

خوشبختانه با کوشش مضاعفی که توانستم در طول مدت تحصیل انجام دهم، دوره را کوتاهتر از زمان تعیین شده به پایان رساندم.

در طول تحصیل توانستم از دانش استادان حرفه ای در رشته شیاتسو که خود این رشته را از استادان به نام ژاپنی و دیگر کشورها یاد گرفته بودند، بیاموزم و بیشترین بهره را از این دوره بگیرم.

اکنون با داشتن مدرک تخصصی در رشته شیاتسو و همچنین عضویت در انجمن متخصصین شیاتسو در بریتانیا علاقمند به ارائه کمک به بیمارانی که نیاز به بهبود دارند، هستم. همچنین برنامه هایی جهت آموزش مقدماتی عملی برای کسانی که مایل به یادگیری این رشته هستند، دارم.

از آنجا که شیاتسو در بیشتر کشورهای توسعه یافته جهان جزء رشته های شناخته شده است و در کشورهای آمریکا، کانادا و بریتانیا به عنوان جزیی از بیمه تکمیلی تحت پوشش بیمه درمانی است، امید دارم که در ایران هم بتوانیم افراد را از مزیت های استفاده از این رشته مطلع کنیم و این رشته بسیار سودمند را توسعه دهیم.

 

 
Copyright 2012 © All rights reserved.
Email: info@iranshiatsu.com
Tel: +98 919 9005024
وب سایت رسمی هنگامه عنابستانی دارنده مدرک تخصصی در رشته شیاتسو و همچنین عضویت در انجمن متخصصین شیاتسو در بریتانیا
 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به هنگامه عنابستانی و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است.